01.10 - 01.10.2022, 12:00
W Galerii Echo zwierzaki mocno zaznaczą łapką swoją obecność. 1 października odbędzie się niezwykłe wydarzenie, które z pewnością ucieszy wszystkich miłośników psów, kotów i nie tylko.
Świętujemy Dzień Zwierząt
1 października, w godzinach 12.00 – 16.00 zapraszamy wszystkich miłośników zwierząt do wspólnego świętowania! Podczas prelekcji prowadzonych przez zwierzęcych behawiorystów i instruktorów, dzieci w formie zabawy będą mogły nauczyć się, jak bezpiecznie obchodzić się ze zwierzętami. Podczas eventu będzie można zobaczyć pokaz psich fryzów oraz pokaz noseworku.
W tym dniu nasze centrum odwiedzi wielu specjalistów. Będzie można porozmawiać z instruktorem jazdy konnej oraz posłuchać o odpowiednim żywieniu dla milusińskich.
Dla najmłodszych nie zabraknie malowania buziek w zwierzęcych motywach oraz warsztatów skręcania balonów oraz konkursów z nagrodami.
Psy, kotki i co jeszcze -warsztaty pszczelarskie
Galeria Echo może pochwalić się nietypowymi lokatorami. Na dachu na dobre rozgościły się cztery pszczele rodziny. Co więcej podczas dnia zwierzaka będzie można uczestniczyć w warsztatach pszczelarskich. Podczas których będzie można dowiedzieć się jaka jest rola pszczół w przyrodzie, jak wygląda rodzina pszczela oraz skąd się bierze miód. Ponadto będzie możliwość:
- zobaczyć pszczoły w uliku pokazowym,
- przymierzyć ubiór pszczelarza,
- zobaczyć i dowiedzieć się jak posługiwać się narzędziami wykorzystywanymi w pracy pszczelarza,
- zapoznać się co to jest propolis, wosk, czy też pierzga.
Wspieramy schronisko
Ponadto na poziomie -1 będzie prowadzona zbiórka karmy i akcesoriów na rzecz Przytuliska dla bezdomnych zwierząt w Rytlowie. Każdy będzie mógł przynieść karmę, koce, środki czystości, obroże, poszewki, zabawki czy ubranka na zimę, które przekażemy dla przytuliska Pani Magdy. Na codzień przytulisko Pani Magdy można wspierać w sklepie zoologicznym Kakadu, gdzie znajduje się również tablica ogłoszeń piesków do adopcji.
Więcej informacji na temat wsparcia czy adopcji podopiecznych można znaleźć na stronie psypanimagdy.pl/wsparcie
Adoptuj Kotka prosto z grządki
Jak pomagać bezdomnym kotom w mieście ? - opowiedzą działkowcy i wolontariusze z Kotków prosto z grządki. Tak nazywa się popularny fanpage na Facobooku. Kociarze z ogródków działkowych w tym roku pomogli już ponad 30 kotom. Działają na terenie Rodzinnych Ogródków Działkowych Kadzielnia w Kielcach, gdzie realizują program walki z kocią bezdomnością. Odławiają zwierzęta, przewożą do gabinetu weterynaryjnego na konieczne zabiegi. Po wszystkim kotki znajdują tymczasowe schronienie w biurze ogrodu i zdarza im się nawet brać udział w posiedzeniach Zarządu. Najważniejsze jest jednak szukanie domów dla kotów. Akcja cieszy się wsparciem działkowców, którzy dokarmiają działkowe koty, a kilkoro z nich nawet adoptowało podopiecznych „prosto z grządki”. Tak powstała rodzina Kotków prosto z grządki.
Działkowe kotki mają też do przekazania bardzo ważną sprawę: chcą prosić o głosy na projekt walki z bezdomnością kotów w Kielcach, zgłoszony do tegorocznego Budżetu Obywatelskiego. Projekt otrzymał numer N31 Kastracja kotów – walczymy z kocią bezdomnością w Kielcach. Głosować można do 6 października przez stronę bo.kielce.eu
Właściciele psów – i nie tylko, bez problemu mogą w ich towarzystwie wybrać się na zakupy w naszym centrum.
Obecność z pupilem obowiązkowa!
Galeria zdjęć